Niezależnie od wielkości, każda hala produkcyjna musi być wyposażona w odpowiednie maszyny umożliwiające pracę, jednym z nich są frezarki CNC do metalu, które ułatwiają obróbkę elementów, zarówno powierzchni płaskich, jak i geometrycznych brył. Dzięki temu urządzeniu można wykrawać odpowiednie kształty w materiale, jakim jest metal. Nierzadko to właśnie on stanowi istotny element wielu mechanizmów, np. zawiasów. Ważne jest więc, aby frezarki CNC do metalu były dokładne i precyzyjne. Wykrawane elementy muszą przybierać pożądane kształty oraz gabaryty, a takie zapewniają maszyny od Luib.

Proste sterowanie

Operator urządzenia może samodzielnie je ustawiać, dobierając szybkość pracy czy ustalając rozmiary, jakie mają przybrać odpowiednie kształty. Odpowiedzią na oczekiwania każdego właściciela fabryki są frezarki CNC do metalu od Luib. Zajmujemy się projektowaniem maszyny, jej wykonaniem, montażem, jak i uruchomieniem. System sterowania jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu z łatwością można poddawać metal obróbce, bez obawy, że popełnimy błąd.

Czym jest system CNC?

CNC to skrót od Computerized Numerical Control – komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. Działanie frezarki CNC do metalu jest zależne od ustawień – użytkownik dostosowuje jej parametry wedle własnych potrzeb, co powoduje, że możliwe jest wykrawanie elementów o różnej wielkości, zachowując przy tym wysoką precyzję wykonania, zarówno w przypadku wielkich gabarytowo części, jak i tych o niedużych rozmiarach. Nasze maszyny wyróżniają się trwałą konstrukcją – są stabilne, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, a przy tym nie są awaryjne. Decydując się na frezarki CNC do metalu, warto zwrócić uwagę na to, aby miały wrzeciono pionowe oraz poziome, które potrafią osiągnąć nawet do kilku tysięcy obrotów na minutę.