Drewno jest jednym z najważniejszych materiałów budulcowych, które znajduje zastosowanie w budownictwie, meblarstwie oraz innych dziedzinach. Z drewnianych elementów powstaje również wiele zabawek czy innych przedmiotów wykorzystywanych do codziennego użytku. Popularność tego materiału sprawia, że pojawiło się również zapotrzebowanie na maszyny obrabiające. Jedną z nich jest frezarka CNC do drewna. Luib zajmuje się projektowaniem planu budowy urządzenia, wykonaniem, ale również montażem i uruchomieniem. W ten sposób każdy użytkownik może nauczyć się jej obsługi, samodzielne zmieniać szybkość, z jaką pracuje dane urządzenie (liczba obrotów na minutę może sięgać nawet kilku tysięcy).

Do indywidualnych zapotrzebowań użytkowników

Frezarka CNC do drewna osiąga różne wielkości – w zależności od zapotrzebowania Klienta. Tworzymy zarówno niewielkie maszyny do ograniczonych metrażem powierzchni, jak i duże urządzenia przeznaczone do wielkich hal produkcyjnych. Użytkownik frezarki ma możliwość zmiany ustawień – od niego zależy, z jaką prędkością będzie działać urządzenie – można dostosować szybkość do wielkości poszczególnych elementów. W ten sposób można w łatwy sposób decydować o efekcie końcowym. Frezarka CNC do drewna dostosowana jest do obróbki powierzchni płaskich, jak i brył przestrzennych, co znacznie zwiększa możliwości jej użytkowania. Pozwala na osiągnięcie precyzyjnych cięć – krawędzie są idealnie wykończone, dzięki czemu łatwo zintegrować je z innymi elementami.

Duże możliwości obróbcze

System sterowania frezarką jest bardzo intuicyjny, co ułatwia pracę. Solidna konstrukcja maszyny sprawia, że jest trwała i odporna na zniszczenia. Maszyna wyposażona jest we wrzeciono pionowe oraz poziome, które stwarzają większe możliwości użytkowania – operator samodzielnie ustawia parametry, dzięki którym udaje mu się uzyskiwać zamierzone kształty oraz gabaryty poszczególnych elementów, jakie mają zostać wykonane. Frezarka CNC do drewna sprawdza się w wielkich halach produkcyjnych, gdzie wymagana jest dokładność oraz precyzja, ale również w mniejszych firmach, w których wyrabia się drewniane elementy o różnej wielkości.