Hale produkcyjne, niezależnie od wielkości, mają swoje wymagania co do sprzętu. Należy zaopatrzyć je w odpowiednie maszyny, które ułatwiają, a w niektórych przypadkach umożliwiają pracę w ogóle. Jednym z takich urządzeń jest frezarka CNC do aluminium służąca wykrawaniu i obróbce zarówno powierzchni płaskich, jak i brył przestrzennych. Luib zajmuje się projektowaniem takich maszyn, zarówno na etapie powstawania planu jego budowy, jak i wykonania, montażu i uruchomienia. Dostosowujemy się do indywidualnych wymagań Klienta – frezarka CNC do aluminium osiąga wymagane rozmiary, dzięki czemu z powodzeniem stanie również w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.

Jak działa system CNC?

CNC to skrót od Computerized Numerical Control – komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. Jego działanie zależy od zaprogramowania mikrokomputera, a pracę maszyny można korygować ręcznie. Obsługujący zmienia parametry, które odpowiadają m.in. za czas pracy frezarki. W ten sposób można łatwo dostosować ją do osobistych wymagań oraz wielkości materiału, jaki poddajemy obróbce. Dzięki możliwości sterowania maszyna znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach, przy obróbce materiałów o różnych wielkościach oraz kształtach (powierzchnie płaskie czy bryły przestrzenne).

Precyzja cięcia i obróbki

Frezarka CNC do aluminium jest precyzyjna i pozwala osiągnąć wymagane kształty. Jej panel sterujący jest intuicyjny, dzięki czemu zapewnia łatwą obsługę. Wyróżnia się dodatkowo zwartą konstrukcją, jaka zapewnia trwałość urządzenia. Maszyna wyposażona jest we wrzeciono poziome oraz pionowe, które działają nawet do kilku tysięcy obrotów na minutę. Niewątpliwą zaletą jest więc szybkość, z jaką pracuje oraz możliwości. Frezarka CNC do aluminium pozwala obrabiać twarde materiały z wyjątkową precyzją. Wycinane kształty mają odpowiednie wykończenia – są gładkie, nienadszarpnięte, dzięki czemu są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i mogą spełniać swoje przeznaczenie.